W dniach 5 – 7 czerwca 2017 r. odbywa się XXIX Konferencja Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich zatytułowana: „Trudne i nudne? Czyli jak skutecznie promować tematy naukowe, odkrycia, wynalazki, osiągnięcia, kulturę wysoką?”. Konferencja organizowana jest wspólnie przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” i Akademię Pomorską w Słupsku.

Cieszymy się, że możemy gościć uczestników Konferencji w naszej Uczelni i w pięknej Dolinie Charlotty. Dziś, w poniedziałek 5 czerwca br., nastąpiło uroczyste otwarcie Konferencji przez Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku dra hab. inż., prof. nadzw. Zbigniewa Osadowskiego oraz kmdr. por. Wojciecha Mundta – Prezesa Stowarzyszenia PROM. W gronie znakomitych prelegentów są utytułowany polski żeglarz, pierwszy Polak, który zdobył medal olimpijski w żeglarstwie – Mateusz Kusznierewicz oraz dziennikarz telewizyjny i radiowy, popularyzator nauki – Wiktor Niedzicki. Stowarzyszenie „PRom” utworzone w 2006 r. jest kontynuatorem długiej już tradycji współpracy rzeczników prasowych i pracowników biur promocji polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Otrzymało za swoją działalność nagrody krajowe i międzynarodowe. Coraz mocniej wpisuje się w aktywności związane z reformowaniem obszaru polskiej wyższej edukacji.