Koncert Polskiej Piosenki 9 czerwca br., który stał się muzycznym świętem w naszej Akademii, był okazją do prezentacji talentów wokalnych, z których nasza Uczelnia jest dumna. Koncert ten, zorganizowany przez wykładowców i studentów Instytutu Muzyki AP w Słupsku, był akcentem wieńczącym tegoroczne Dni otwartej Akademii.

Zgromadził on w uczelnianej auli wielu słuchaczy. Studentom Instytutu Muzyki towarzyszyła na żywo Orkiestra Instytutu pod batutą prof. Moniki Zytke w specjalnie na ten cel przygotowanych aranżacjach. Zaprezentowali się wokaliści Instytutu Muzyki, w dużej mierze ci, którzy żegnają się w tym roku z uczelnią. Wystąpili również wykładowcy Instytutu Muzyki: mgr Zdzisław Pawiłojć, mgr Łukasz Jankowski i mgr Przemysław Sysojew Osiński. Publiczność nagradzała brawami wykonanie arcydzieł polskiej piosenki z muzyką m.in. Jerzego Satanowskiego, Katarzyny Gaertner, Włodzimierza Korcza, i Jerzego Wasowskiego. Pojawiły się znane teksty piosenek Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Michała Zabłockiego i Wojciecha Młynarskiego. Zaprezentowane układy choreograficzne przygotowała mgr Katarzyna Wyporska-Wawrzczak, a wykonali je studenci Instytutu Muzyki i uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Wszystkim wykonawcom i organizatorom tego pięknego koncertu bardzo dziękujemy za to muzyczne święto wśród wydarzeń w naszym akademickim kalendarzu. Równie ciepło dziękujemy naszym gościom za przybycie na koncert i zapraszamy na kolejne podobne muzyczne wydarzenia w naszej Uczelni .

Fotorelacja z koncertu – Beata Grabowska z Instytutu Muzyki AP w Słupsku