Od 1 października br. gościmy w naszej Uczelni 287 studentów – 277 z Ukrainy oraz 10 z Kazachstanu, którzy przyjechali do nas w ramach wymiany semestralnej. Studiują oni w Akademii Pomorskiej niemal na wszystkich kierunkach. Przyjechali do nas z uczelni, z którymi Akademia Pomorska współpracuje w ramach umów bilateralnych.

Są to:

1. Narodowy Uniwersytet Wykorzystania Zasobów Biologicznych Ukrainy (Kijów)
  2. Kijowski Lingwistyczny Uniwersytet Narodowy (Kijów)
  3. Uniwersytet Narodowy „Politechnika Lwowska” (Lwów)
  4. Uniwersytet Narodowy w Czerniowcach im. Y. Fedkovycha
  5. Przykarpacki Uniwersytet Narodowy im. V. Stefanyka (Iwano-Frankowsk)
  6. Żytomierski Uniwersytet Państwowy im. I. Franka (Żytomierz)
  7. Chersoński Uniwersytet Państwowy (Cherson)
  8. Chersoński Państwowy Uniwersytet Rolniczy (Cherson)
  9. Narodowy Uniwersytet Techniczny Charkowski Instytut Politechniczny (Charków)
  10. Podolski Państwowy Uniwersytet Agrotechniczny (Kamieniec Podolski)
  11. Kirowogradzki Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny (Kirowograd)
  12. Przyazowski Państwowy Uniwersytet Techniczny (Mariupol)
  13. Użhorodzki Uniwersytet Narodowy (Użhorod)
  14. Czarnomorski Uniwersytet Państwowy im. P. Mohyly (Mikołajów)
  15. Uniwersytet Narodowy Akademia w Ostrogu
  16. Wschodnioeuropejski Uniwersytet Narodowy im. L. Ukrainki (Łuck)
  17. Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Bilej Cerkwi
  18. Kazachski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Abaka (Kazachstan / Ałmaty)
  19. Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki
  20. Charkowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Skovorody
  21. Kijowski Uniwersytet im. B. Hrichenka
  22. Ukraińska Akademia Inżynieryjno-Pedagogiczna (Charków)
  23. Iwano-Frankowski Techniczny Uniwersytet Nafty i Gazu (Iwano-Frankowsk)

Serdecznie witamy studentów ze Wschodu w naszej Uczelni i życzymy wszystkiego, co najlepsze, wielu sukcesów podczas zdobywania wiedzy i wspaniałych chwil na studiach!

Panie Olena Babiak z Użhorodzkiego Uniwersytetu Narodowego (1-30.10.2017) i Liudmyla Borodenko z Przyazowskiego Uniwersytetu Technicznego z Mariupola (16- 30.10.2017) odbywają w Akademii Pomorskiej staż w Instytucie Polonistyki. Obie Panie serdecznie witamy i życzymy wielu dobrych wrażeń, inspiracji i spełnienia planów!

W październiku br. gościliśmy również w naszej Uczelni delegację z Narodowego Uniwersytetu Wykorzystania Zasobów Biologicznych Ukrainy z Kijowa: Pomocnika Rektora Pana prof. Denysa Rudnia, doc. Olgę Nakonechną i prof. Yuliię Rybałko – Koordynatora wymian semestralnych NUWZBU. Nasi goście odwiedzili mi. in Instytut Bezpieczeństwa Narodowego AP w Słupsku, a także Instytut Pedagogiki oraz Instytut Biologii i Ochrony Środowiska.