Serdecznie zapraszamy – ostatnie wolne miejsca na studia podyplomowe – zaczynamy już w listopadzie!
Instytut Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku zaprasza na Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne: Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna.
Zapraszamy wychowawców, pedagogów, nauczycieli wszystkich etapów kształcenia oraz studentów drugiego stopnia z przygotowaniem pedagogicznym.

Zajęcia będą odbywały się przez trzy semestry w Słupsku w trybie zjazdów sobotnio-niedzielnych, co dwa tygodnie. Na XVIII edycji Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej zajęcia zaczynamy już w listopadzie. Posiadamy profesjonalnie wyposażone specjalistyczne pracownie: pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz artystyczną pracownię plastyczną. Proponujemy możliwość uzyskania dodatkowych kompetencji certyfikowanych, w ramach organizowanych poza programem warsztatów i szkoleń.

Cel studiów. Studia mają charakter kwalifikacyjny. Słuchacz Podyplomowych Studiów Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna otrzyma wiedzę i umiejętności, które umożliwią mu podjęcie pracy z dziećmi w przedszkolu i w szkole podstawowej na poziomie klas I – III oraz w placówkach żłobkowych jako wychowawca. Wartością dodatkową nabytej wiedzy i umiejętności jest możliwość wykorzystania ich do profesjonalnego zaprojektowania i wdrożenia planu uruchomienia własnej placówki edukacyjnej.

Proces kształcenia trwa 3 semestry zgodnie z programem studiów, którego strukturę stanowią trzy obszary kształcenia:

1. Przygotowanie merytoryczne do wykonywania zawodu nauczyciela w przedszkolu (edukacja przedszkolna) oraz do kształcenia w klasach 1-3 szkoły podstawowej
  2. Dydaktyka szczegółowa zajęć w przedszkolu i klasach 1-3 szkoły podstawowej,
  3. Przygotowanie warsztatowe i praktyka pedagogiczna (w przedszkolach i klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Komplet dokumentów, tj. odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, dwa zdjęcia, kserokopia dowodu osobistego, podanie i kwestionariusz osobowy (pliki dostępne są na https://pedagogika.apsl.edu.pl/images/media/podyplomowe/PODANIE_na_studia_podyplomowe.doc) należy składać na adres:

Instytut Pedagogiki
ul. Boh. Westerplatte