Dwunastomiesięczne wsparcie wybitnych Mentorek, warsztaty, szkolenia interaktywne, konkurs Shesnnovation, a przede wszystkim mocny impuls do stworzenia własnego start-upu STEM – wszystko to można znaleźć w programie mentoringowym Girls go start-up! Academy. Do udziału w Akademii zapraszamy maturzystki, studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych, ścisłych, medycznych oraz pokrewnych, ale nie tylko! Najważniejsze jest, by składając aplikację mieć zarys pomysłu na własny start-up technologiczny/naukowy.

Najbardziej interesuje nas tematyka: IT, BIO, Nano, Energy, Creative industries, a także projekty interdyscyplinarne. W programie można zyskać 12-miesięczne wsparcie wybitnych Mentorek (lista mentorek) – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertek z dziedziny start-upów oraz wartościowy cykl szkoleń z udziałem amerykańskich trenerów z najlepszych ośrodków naukowych.

Program mentoringowo- szkoleniowy rozpocznie się w dniach 7-8 grudnia 2017 r. warsztatami na temat leadership development itense prowadzonymi przez mentorki Scherer Leadership Center oraz warsztatami realizowanymi dzięki metodologii design thinking.

Sesja networkingowa pozwoli na lepsze poznanie samej siebie i budowanie swojej sieci współpracy. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Google w Warszawie. W pierwszej połowie 2018 r. przekazane będzie zaproszenie do wzięcia udziału w cyklu interaktywnych szkoleń z zakresu m.in.: budowania marki przedsięwzięcia i marki osobistej, modeli biznesowych, networkingu, skutecznej komunikacji i finansowania start- upów oraz elevator pitch. W czerwcu 2018 r. odbędą się warsztaty poświęcone wsparciu umiejętności miękkich i próbna sesja pitchingowa. Najlepsze projekty (pary mentoringowe), wyłonione w drodze konkursu Shesnnovation, zostaną zaprezentowane podczas prestiżowego międzynarodowego wydarzenia Lean in Stem Conference w listopadzie 2018 r.

W poprzedniej edycji programu powstalo 18 start-upów STEM. Już dziś zapraszamy – zaaplikuj do programu, nie czekaj!

Develop your inner unicorn!

Na zgłoszenia czekamy do 26 listopada br.

„Make the world your own business”