5 grudnia 2017 roku w I Liceum  Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku odbyły się pierwsze w tym roku akademickim Targi Edukacyjne EDU DAY z udziałem pracowników Biura Rektora naszej Uczelni – Eweliny Winiewicz i Przemysława Kamińskiego. Targi EDU DAY to znane już wydarzenie na mapie edukacyjnej Pomorza.

Od grudnia 2015 roku odbywały się już czterokrotnie w czterech miastach naszego regionu – w Słupsku, Koszalinie, Stargardzie i Szczecinku. Akademia Pomorska jest na nich zawsze obecna. Każda z tych edycji targów cieszyła się dużym zainteresowaniem szkół, nauczycieli, a przede wszystkim samych uczniów.

Targi EDU DAY są przestrzenią wzajemnej komunikacji pomiędzy uczelniami wyższymi a młodzieżą, dla której jest to doskonała okazja, aby porozmawiać m.in. z przedstawicielami Akademii Pomorskiej i innych uczelni, zapoznać się z ich rozbudowaną ofertą edukacyjną, skonfrontować swoje wyobrażenie o danej uczelni,
poznać zasady rekrutacji na wymarzone studia oraz
sprawdzić dodatkową ofertę uczelni wspomagającą studiowanie (stypendia, baza socjalno-bytowa itd.).