Zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Metodyczną NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ INTELEKTUALNA, zdrowie-edukacja-terapia, Seksualność osób z niepełnosprawnością, która odbędzie się 8 grudnia 2017 roku, od godz. 9.00 w Auli (sala nr 414) Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy ul. Boh. Westerplatte 64.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny

Aby wziąc udział w konferencji należy dokonać rejestracji poprzez stronę internetowąe: www.odn.slupsk.pl

Zachęcamy Państwa do korzystania z darmowej wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami, która funkcjonuje przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Szczegółowe informacje o wypożyczalni dostępne są na stronie miejskiej.     

Pogoda ostatnio nie dopisuje, ale liczymy, że słoneczna i złota jesień jeszcze przed nami! 

Podstawowe informacje o wypożyczalni

Wypożyczalnia mieści się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża, przy ul. Niedziałkowskiego 2 w Słupsku. Osoby odpowiedzialne za wypożyczanie:

  • Marcin Chachuła-Domański  – tel. 696015644
  • Wojciech Strójwąs  – tel. 693886524

Godziny pracy wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża:

  • poniedziałek – piątek 14.00-21.00,
  • sobota – niedziela 8.00-16.00.

Szanowni Państwo,
W związku z realizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski projektem „Nadzieje sportu akademickiego”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, chciałabym zachęcić do udziału w rekrutacji studentów oraz doktorantów Państwa Uczelni. 
W ramach projektu organizowany jest 11-dniowy obóz sportowy w terminie 05-15.11.2017 r. w Wiśle. W obozie weźmie udział 37 uczestników/czek oraz 9 osób z obsługi (4 trenerów, 1 fizjoterapeuta, 1 psycholog, 3 wolontariuszy). Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail m.kotwica@paralympic.org.pl

Polski Komitet Paraolimpijski zapewni uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę kadry merytorycznej projektu, zwrot kosztów transportu (koszt dojazdu zostanie zwrócony do wysokości budżetu) oraz zakup drobnego sprzętu sportowego i akcesoriów specjalistycznych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowym konkursem "Samodzielni i skuteczni" ogłoszonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Termin zgłoszeń mija 8 listopada 2017 roku. Bardzo zachęcamy lokalne organizacje pozarządowe do rozważenia wspólnegao przygotowania propozycji, bo jest to dodatkowo punktowane w ramach konkursu. Ponadto konkurs ten jest nastawiony na działania ponadregionalne, co powoduje, że wzajemne wsparcie kilku organizacji (zwłaszcza tych organizacji, które posiadają sieć na poziomie ogólnopolskim) zwiększa szansę na realizację projektu o większym zasięgu.