Ogłoszenia:


ZAPROSZENIE NA PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI KONGRES KÓŁ NAUKOWYCH - IKONA 2017

Rejestracja uczestników 1. Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego - IKONA2017

W dniach 17-19 listopada 2017 r., w budynkach Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pierwszy ogólnopolski kongres z udziałem przedstawicieli najbardziej aktywnych kół naukowych. Częściami składowymi Kongresu będą: warsztaty, spotkania tematyczne i branżowe, szkolenia dla członków kół i ich opiekunów, prezentacja założeń Konstytucji dla Nauki z punktu widzenia młodych naukowców oraz finał konkursu na najlepsze projekty naukowe. Po Kongresie ukaże się publikacja „StRuNa. Rocznik ruchu naukowego”.

Kongres IKONA2017 to pierwsze tego typu wydarzenie, adresowane do najmłodszych naukowców (najzdolniejsi studenci i doktoranci realizujący projekty zespołowe oraz ich opiekunowie naukowi). Zadaniem Kongresu jest przedstawienie i opisanie najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego z okresu 1 października 2016 – 30 września 2017 roku. W trakcie Kongresu można zaprezentować prace naukowe, sesje posterowe i konstrukcje nagrodzone na ważnych konkursach krajowych i międzynarodowych. Każdy uczestnik Kongresu ma szansę wesprzeć jego główne przesłanie - podkreślenie roli ruchu naukowego i zaprezentowanie potencjału tkwiącego w kołach naukowych i innych zespołach realizujących projekty naukowe. Kongres stanie się miejscem wymiany kontaktów i nawiązywania współpracy w celu realizacji projektów angażujących studentów wielu uczelni oraz studiujących różne dziedziny nauki.

W ramach Kongresu zostanie przeprowadzony finał konkursu "StRuNa 2017" na najlepsze projekty naukowe realizowane przez studentów i doktorantów. Laureaci otrzymają nagrody, które pozwolą uruchomić nowe projekty. Opłata za udział w Kongresie wynosi 246 PLN. Wniesienie opłaty gwarantuje pełnoprawny udział we wszystkich wydarzeniach zaplanowanych dla uczestników Kongresu, tj. wykładach, szkoleniach, wystawach i w gali finałowej w Zamku Królewskim. Organizator pokrywa koszty wszelkich materiałów konferencyjnych i szkoleniowych, dwóch noclegów ze śniadaniem w stołecznych hotelach oraz wyżywienia i programu kulturalnego.

Rejestracji na Kongresie IKONA2017 można dokonywać od 19 września br. poprzez stronę http://ikona.edu.pl/rejestracja/.

Zapraszają: Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom", Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytet Warszawski

ikona kongres2017


 • Ogłoszenie o konkursie ofert na "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego"

  Terminy: nabór wniosków do 5 czerwca; realizacja zadań do 30 listopada 2017 r.;

  Budżet: 338 tys. zł; dotacja dla pojedynczego projektu wyniesie od 10 do 50 tys. zł;

  Ogłaszamy nabór ofert w konkursie "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego". W ramach programu zgłoszone mogą zostać projekty m.in. akcji informacyjnych, konferencji, seminariów, szkoleń czy warsztatów. Inicjatywy powinny uwzględniać przynajmniej jeden z wyznaczonych celów: 

 

 

Pliki do pobrania:

 • Formularz zgłoszeniowy [zobacz]
 • Rejestr kół naukowych AP [zobacz]
 • Regulamin przyznawania środków na działalność KN- [zobacz]
 • Zarządzenie w sprawie tworzenia, rejestracji, zasad funkcjonowania i rozwiązywania organizacji studenckich/kół naukowych [zobacz]
 • Aneks do zarz [zobacz]
 • Wniosek o dofinansowanie (wzór) - [pobierz]
 • Sprawozdanie finansowe (wzór) - [pobierz]

 

Strony WWW:

Koło Naukowe HISTORYKÓW, Zapraszamy do obserwowania na Instagramie. https://www.instagram.com/historianspoland/

Koło Naukowe POMERANIAN LINGUISTS

Akademickie Koło Kaszubskie

Koło Nauk Społecznych NEMESIS

Koło Ludzi Pozytywnie Zakręconych

Koło Naukowe Socjologii PROGRESSUM

Kontakt:

mgr Marzena Gwiżdż
pok. 320
tel.: (59) 84 05 944
marzena.gwizdz@apsl.edu.pl